polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
Profesjonalizm, Marcin Masecki, Paristetris, Levity, Michał Górczyński Profesjonalizm

Profesjonalizm

13.10.11 Kraków, Alchemia
14.10.11 Tarnów
, TCK
18.10.11 Poznań
, Dragon
19.10.11 Elbląg
, Miazzga
20.10.11 Sopot
, Sfinks

„Chopin Chopin Chopin” to pierwsza płyta zespołu PROFESJONALIZM - nowego sekstetu jazzowego Marcina Maseckiego. Zespół składa się z trąbki, dwóch saksofonów na zmianę z klarnetami, oraz klasycznej sekcji rytmicznej z pianinem na czele. Jego skład to creme de la creme warszawskiej sceny niezależnej. Sami wyjadacze: Masecki, Szuszkiewicz, Górczyński, Duda, Domagalski i Rogiewicz. Szok.

Materiał muzyczny został skomponowany przez lidera grupy - Marcina Maseckiego - w połowie 2010 roku za namową warszawskiego Domu Kultury Śródmieście. Masecki sięgnął tu do najwcześniejszych doświadczeń muzycznych, kiedy jako małe dziecko bawił się przy muzyce puszczanej przez ojca w ramach specjalnie przygotowanego programu edukacji muzycznej: na program składały się głownie: tradycyjny jazz, big bandy z lat 30 oraz kanon europejskiej muzyki klasycznej. Jest to pierwszy autorski projekt Maseckiego, w którym prezentuje się jako dojrzały kompozytor. Wcześniejsze nagrania polegały raczej na improwizacji lub kompozycji zbiorowej.

Premierowe wykonanie miało miejsce 22 sierpnia 2010 w Parku im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza podczas festiwalu ArtPark. W kwietniu 2011, po legendarnej czterodniowej rezydencji koncertowej w klubokawiarni Chłodna 25, PROFESJONALIZM wszedł do analogowego studia mgr Macieja Cieślaka i dokonał rejestracji muzycznej w przedwojennych warunkach audio. Zespół jest bardzo zadowolony z efektu.

Profesjonalizm to: Marcin Masecki - pianino/kompozytor Kamil Szuszkiewicz - trąbka Michał Górczyński - klarnet/saksofon Tomasz Duda - saksofon Piotr Domagalski - kontrabas Jerzy Rogiewicz - perkusja

Fotorelacja z koncertu Profesjonalizm w Cafe Kulturalna 15 kwietnia 2011r.

Fotorelacja z koncertu Profesjonalizm na Chłodnej 25 18 czerwca 2011r.

Fotorelacja z koncertu Profesjonalizm na Chłodnej 25 1 października 2011r.