polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
BNNT, Mats Gustafsson BNNT + Mats Gustafsson

BNNT + Mats Gustafsson

28.04.18 Warszawa: Powidoki (MSN nad Wisłą), ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22

bilety: 30 zł

Po wyprzedanym i entuzjastycznie przyjętym koncercie w ramach Avant Art Festival w ubiegłym roku, zespół BNNT wraz ze światowej sławy saksofonistą Matsem Gustafssonem wracają do Warszawy i 28 kwietnia zagrają w stołecznych Powidokach.

Przełomowy, ekstremalny, audioperformatywny duet Konrada Smoleńskiego i Daniela Szweda BNNT nagrał w 2017 r. poruszający i przerażający, transowo-plemienny, świetnie odebrany album pt. "Multiverse" (wyd. Instant Classic). W swoim top 10 ulubionych płyt tegoż roku wymienił go sam Kevin Martin znany jako The Bug.

W nagraniach albumu uczestniczył Mats Gustafsson, bezkompromisowy szwedzki saksofonista znany z zespołów Fire! i The Thing, a także ze współpracy z Sonic Youth, The Ex, Zu i tuzami światowej sceny free-jazzu i muzyki eksperymentalnej.

Niesamowite jest to, jak ten album – czerpiący z noise’u, a także z muzyki z okolic post-rocka (tyle że sprowadzonego do najbardziej prostej, zwierzęcej, ale i najwyrazistszej postaci) – gra na naszych emocjach, a nawet reakcjach. (…) monotonia tego albumu hipnotyzuje, a nawet usypia, owszem, ale w sposób agresywny. Tak jak stopniowo usypiają ekstremizmy i terror, na które od początku reagują muzycy BNNT.
Bartek Chaciński (Polifonia / Polityka)

BNNT & Mats Gustafsson (PL/SE)
 
Ofensywa dźwiękowo-performatywna: siła rażenia noiserocka w najlepszym wydaniu, gęsta faktura, rezonanse, sample i atmosfera konfliktu/zagrożenia – terror-rock czasu przemocy.

Duet audioperformatywny Daniel Szwed / Konrad Smoleński powrócił w 2017 r., by ponownie tworzyć niejednoznaczne dźwiękowe rzeźby; brutalna architektura rytmiczna w zderzeniu z eksplozjami hałasu daje zjawisko określane przez samych artystów jako „sound-bombing”, rozrywając i tak pozorny już spokój audiosfery. Atmosfera konfliktu, przemoc sonicznej metalurgii, informacyjne i sensoryczne przeładowanie – ekstremistyczny minimalizm czasów otwartej przemocy. W Powidokach wystąpią z samym Matsem Gustafssonem (Fire!, The Thing i wiele, wiele innych.).

recenzje Bnnt w popupmusic