polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
zimpel/ziołek, piotr kurek, niemoc, ed wood, a hawk and a hacksaw, lotto, felix kubin, hubert zemler, kristen, syny, bass jan other Lado w Mieście 2018

Lado w Mieście 2018

05.07-06.09.18 Warszawa, Plac Zabaw (w razie niepogody Powidoki)

Lado w Mieście to festiwal muzyki alternatywnej organizowany przez Stowarzyszenie Plan B we współpracy z niezależną wytwórnią Lado ABC. Cykl rozpoczął żywot w 2010 jako tygodniowy showcase artystów z w/w labelu, ale z każdą kolejną odsłoną oddalał się od swojego źródła, przeistaczając się w platformę promocji mniej znanych artystów lokalnych i zagranicznych, pochodzących z przeróżnych środowisk i tworzących muzykę z całego spektrum gatunkowego. Od swojej drugiej edycji w 2011, Lado w Mieście organizowane jest przez Stowarzyszenie Plan B jako inkluzywny, letni festiwal na otwartym powietrzu.

W 2018 roku wakacyjne czwartkowe wieczory spędzimy na Placu Zabaw, oglądając koncerty przeróżnych wykonawców z Polski i reszty świata, ale i na Barce gdzie swoje live-acty zaprezentują artyści zorientowani na muzykę elektroniczną. Znajdą się wśród nich m.in. Carla dal Forno, Syny, Nik Void (Factory Floor), Blue Hawaii, Kubin/Zemler, Aquaserge, A Hawk and a Hacksaw, Niemoc czy Lotto.

Lado w Mieście 2018 rozpocznie się 5. lipca, a skończy 6. września.

Program:

05.07.18 Zimpel/Ziołek + Piotr Kurek

12.07.18 Qwanqwa (ET) + Niemoc

19.07.18 Ed Wood + Sierść + Nik Void (UK)

26.07.18 Carla dal Forno (AU) + Mchy i Porosty

02.08.18 Aquaserge (FR) + Jan Emil Młynarski

09.08.18 A Hawk And A Hacksaw (US) + Blue Hawaii (CA)

16.08.18 Lotto + Felix Kubin/Hubert Zemler (DE/PL)

23.08.18 Kristen + Miss Red (IL)

30.08.18 Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego + Legowelt (NL)

06.09 Syny + Bass Jan Other

Wszystkie koncerty zaczynamy o 20!

W razie niepogody koncerty będą odbywały się w innych lokalizacjach.

Projekt współfinansuje miasto st. Warszawa.

Lado w Mieście 2018 / VOL. 7
Plac Zabaw & BarKa / Warszawa
Data: 16.08.2018
Start: 20:00

LOTTO & KUBIN/ZEMLER

LOTTO
Zespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki – Łukasza Rychlickiego, Mike’a Majkowskiego i Pawła Szpurę. Razem eksplorują granice takich gatunków, jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie. Kolejne płyty zespołu od debiutanckiego ASK THE DUST, przez ELITE FELINE, po wydaną w zeszłym roku VV spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki, plasując się na wysokich miejscach w rozmaitych podsumowaniach płyt roku.

FB: https://web.facebook.com/lottoweare/
VV: https://www.youtube.com/watch?v=EONOwvZjQN8
Elite Feline: https://www.youtube.com/watch?v=ErG7vJ-L5-M&t=856s

KUBIN/ZEMLER
Hamburski elektro - anarchista Felix Kubin i warszawski perkusista Hubert Zemler wspólnie badają granice pomiędzy hipnotycznymi rytmami tanecznymi, a dźwiękami elektro – akustycznymi. Minimalistyczne, a czasem wściekłe około-punkowe pasaże sekwencera mieszają się z motywami donośnej, orkiestrowej perkusji rozbudowanej o ksylofon, marimbę, instrumenty afrykańskie i własne konstrukcje. W nieustannie zmieniających się kombinacjach, rytmiczne loopy odbijają się od dźwięków, hałasów, sprzężeń i nieobliczalnych sygnałów, które wirują w kosmosie. Kubin i Zemler tworzą eksperymentalne laboratorium dla stanów przejściowych i wyładowań elektrostatycznych.
Na koncercie w ramach Lado w Mieście będziecie mogli wysłuchać owoców współpracy Kubina z Zemlerem przedpremierowo!

recenzje A Hawk And A Hacksaw w popupmusic