polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
Jacaszek, We Will Fail, Piotr Kurek, Auride Falochron: Jacaszek, We Will Fail, Piotr Kurek, Auride

Falochron: Jacaszek, We Will Fail, Piotr Kurek, Auride

04.08.18 Warszawa, Wolskie Centrum Kultury, Amfiteatr
g. 17:00, 20 PLN

Falochron
Warszawski muzyczny turnus wczasowy

Wolskie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala przedstawia pierwszą edycję festiwalu przybliżającego różne odmiany współczesnej muzyki elektronicznej. 

Recepcja muzyki w dużej mierze zależy od przestrzeni, w której jest wykonywana. Warszawa w okresie letnim potrzebuje muzyki w plenerze, a przestrzeń wolskiego amfiteatru wraz z otoczeniem parkowym sprzyja weekendowemu oddechowi, wakacyjnej refleksji i odpoczynkowi. Na jeden dzień Park Sowińskiego zamieni się w eksperymentalne pole muzyki elektroakustycznej, ambientowej czy dronowej, prezentując przy tym rozpoznawalnych i cenionych artystów.

W sierpniową sobotę wystąpią:
Jacaszek / We will fail / Piotr Kurek / Auride

Jacaszek - kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Współpracuje z artystami wizualnymi i video, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi. Autor muzyki do filmu, teatru, słuchowisk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.
http://jacaszek.com/

We will fail - to muzyczny alias Aleksandry Grünholz, mieszkającej w Warszawie projektantki, której piękne rysunki zdobią wszystkie trzy z jej albumów, w tym zeszłoroczny podwójny LP “Hand That Heals / Hand That Bites”. Podzielony na dwie części, amorficzny i medytatywny oraz rytmiczny i industrialny, to album, który rozwija jej brzmienie w stronę przestrzeni i większej ilości detali, wciąż łącząc syntezę z nagraniami terenowymi.
We Will Fail występowała m. in. na festiwalach Unsound w Krakowie oraz kanadyjskim Toronto, na Intonal w szwedzkim Malmoe, CTM w Berlinie, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. W Londynie wystąpiła w słynnym Cafe OTO.
https://soundcloud.com/wewillfail

Piotr Kurek
- zamieszkały w Warszawie muzyk, znany z projektu Piętnastka oraz kilku solowych albumów wydanych przez Sangoplasmo, Digitalis oraz Crónica. Współpracował z grupami teatralnymi i tańca współczesnego: Lubelskim Teatrem Tańca i Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape (Lyon). Jest autorem bądź współautorem wielu projektów instrumentalnych m.in. Heroiny, Suaves Figures (z Sylvią Monnier), Betaville, Piętnastka (z Hubertem Zemlerem). Uczestniczył w festiwalach muzycznych i teatralnych, m.in. Unsound (Nowy Jork, Kraków), Humanist SK (Paryż), OFF Festival (Katowice), CTM (Berlin) itd.
https://piotrkurek.bandcamp.com/

Auride – pod nazwą tą ukrywa się Wawrzyniec Hłasko, muzyk-amator, od 360 lat w ciemnym pokoju pracuje nad swoim debiutanckim albumem. Nieślubne dziecko autechre i voigta, roberta milesa i kaszpirowskiego.