polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
 Konfrontationen 38

Konfrontationen 38

20-23.07 Konfrontationen 2017, Nickelsdorf, Austria

Konfrontationen to coroczny festiwal muzyki free i improwizowanej, odbywający się od 1980 roku w miejscowości Nickelsdorf przy granicy austriacko-węgierskiej. To prezentacja twórczości artystów, którzy nie znają granic ze względu na style, narodowość i pokolenia.

PROGRAM

Czwartek, 20 lipca

Jazzgalerie, g.20

HAN BENNINK/JORIS ROELOFS DUO
Han Bennink – drums, percussion
Joris Roelofs – clarinet, bass clarinet

KEN VANDERMARK/STEVE SWELL/JON RUNE STRØM/PAAL NILSSEN-LOVE
Ken Vandermark – reeds
Steve Swell – trombone
Jon Rune Strøm – double bass
Paal Nilssen-Love – drums

JOE MCPHEE – TRIBUTE TO CLIFFORD THORNTON
Joe McPhee – reeds, trumpets
Daunik Lazro – reeds
Jean-Marc Foussat – analogue synthesizer
Makoto Sato – drums

Piątek, 21 lipca

Kleylehof, g.15

LUFT
Mats Gustafsson – reeds
Erwan Keravec – bagpipes

JOE MCPHEE/MATS GUSTAFSSON DUO
Joe McPhee – reeds, trumpet, pocket trumpet
Mats Gustafsson – reeds

Jazzgalerie, g.19

LIFE AND OTHER TRANSIENT STORMS
Susana Santos Silva – trumpet, flugelhorn
Lotte Anker – reeds
Sten Sandell – piano
Torbjörn Zetterberg – double bass
Jon Fält – drums

RADIO TWEETS featuring RICHARD SCOTT
Ute Wassermann – voice, bird whistles
Birgit Ulher – trumpet, radio, speaker, objects
Richard Scott – modular synthesizer, electronics 

KLAUS FILIP/NOID/CHRISTIAN KOBI/HANS KOCH
Klaus Filip – ppooll
Noid – ppooll
Christian Kobi – reeds
Hans Koch – reeds

ICP ORCHESTRA
Michael Moore – alto sax, clarinet
Ab Baars – tenor sax, clarinet
Tobias Delius – tenor sax, clarinet
Thomas Heberer – trumpet
Wolter Wierbos – trombone
Guus Janssen –piano
Mary Oliver – violin, viola
Tristan Honsinger – cello
Ernst Glerum – double bass
Han Bennink – drums

Sobota, 22 lipca

Kościół katolicki, g.15

ISABELLE DUTHOIT/HAMID DRAKE/FRANZ HAUTZINGER/MICHAEL ZERANG
Isabelle Duthoit – voice, clarinet
Hamid Drake – drums, percussion
Franz Hautzinger – quarter-tone trumpet
Michael Zerang – drums, percussion

Jazzgalerie, g.19

MATAGI ILI
Thomas Berghammer – trumpet
Tobias Delius – reeds
Frank Gratkowski – reeds
Sebi Tramontana – trombone 

THE “B” QUARTET
Magda Mayas – piano
Mazen Kerbaj – trumpet  
Mike Majkowski – double bass
Tony Buck – drums

OLIVER LAKE/DONALD ROBINSON DUO
Oliver Lake – reeds, flute
Donald Robinson – drums 

TRANCE MAP +
Evan Parker – soprano sax
Matthew Wright – turntable, live sampling
Adam Linson – double bass, electronics
Spring Heel Jack (John Coxon & Ashley Wales) – electronics

Niedziela, 23 lipca

Jazzgalerie, g.19

LEFT
Isabelle Duthoit – clarinet
Katharina Klement – piano, electronics
Matija Schellander – double bass

THE AMES ROOM
Jean-Luc Guionnet – alto sax
Clayton Thomas – double bass
Will Guthrie – drums

HAMID DRAKE/MICHAEL ZERANG DUO
Hamid Drake – drums, percussion
Michael Zeran – drums, percussion