polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
Old Time Radio Sketches for Another Christmas Songbook

Old Time Radio
Sketches for Another Christmas Songbook

Na świąteczne płyty reaguje się uczuleniem – to przeważnie doskonały objawi kiczu i tandety. Posunięcie Old Time Radio może wydawać się więc nienajlepszym pomysłem, jednak „Sketches for Another Christmas Songbook” z typową świąteczną składanką ma niewiele wspólnego.

Zespół śpiewa o świątecznym klimacie w zupełnie niecodzienny, często zaskakujący sposób. Kształt tej płyty nakreśla otwierający płytę utwór „I Hate Christmas”, którego bohater święta spędziłby najlepiej w łóżku; rewelacyjnie brzmi „December 24th: Barcelona - Arsenal” - protest song miłośnika futbolu, marzącego o oglądaniu meczów. OTR spoglądają na święta z boku i z przymrużeniem oka, odcinając się trochę od klimatu jaki jest narzucany przez media i konsumpcyjny styl życia.

„Sketches...” zawiera wszystko to, co najlepsze w muzyce OTR - z jednej strony akustycznie brzmienie i ciekawe aranżacje, z drugiej elektroniczne, odrobinę chłodne ale mimo wszystko przytulnie brzmiące melodie. Całość brzmi zaskakująco spójnie, w czym niemały udział miał Michał Jacaszek, który zremasterował utwory z różnych okresów działalności zespołu.
To doskonałe podsumowanie twórczości gdańskiej grupy, świetnie spajające ich wszystkie stylistyczne wycieczki, ale przede wszystkim świeże spojrzenie na coroczną tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki temu ta płyta równie dobrze nadaje się do słuchania nawet po świętach.

[Jakub Knera]