polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
Miss Massive Snowflake Like A Book

Miss Massive Snowflake
Like A Book

Miss Massive Snowflake to pochodzący z Portland zespół, a „Like A Book” to jego czwarty album długogrający. Najnowsze wydawnictwo, nagrane w składzie z basistką Jeanne Kennedy Crosby, perkusistą Andym Brownem, trębaczem i saksofonistą Jacopo Andreini pod przewodnictwem lidera, wokalisty i gitarzysty Shane'a de Leona jest w pewnym sensie nowym rozdaniem – nie licząc partii syntezatora, muzycy zupełnie zrezygnowali z elektroniki, obecnej na dwóch pierwszych płytach zespołu.

„Like A Book” znacznie bliżej do wydanych w 2010 roku „Songs About Music”, gdzie idiom okołorockowy jest dominujący, a ubarwieniem głównego trzonu soundu są instrumenty dęte. Różnica polega na bardziej zwiewnym, niemal surf-rockowym wykorzystaniu gitary, której partie przeplatają się z brzmieniem bardziej garażowym i przesterowanym, a lekkie, piosenkowe formy - z eksperymentem formalnym. Nie ma tu jednak mowy o żadnej rewolucji.

Ponad całym albumem unosi się senna aura południowej siesty zakrapianej tequillą, choć momentami (Burn, Baby, Burn) muzycy uciekają w rejony free i psychodelii – i są to najciekawsze elementy tegorocznego wydawnictwa grupy. Album niezobowiązujący, dość lekki, przebojowy, choć niekoniecznie zostający w pamięci na dłużej.

[Łukasz Folda]