polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
Woody Alien Woody Alien

Woody Alien

07.11.12 - Wrocław (Falanster)
08.11.12 - Poznań
(Strefa Kultywator)
09.11.12 - Warszawa
(Powiększenie)
10.11.12 - Toruń
(Cafe Draże)
11.11.12 - Gdynia
(Desdemona)

Ostatnia dotychczas płyta Woody Alien, pt. Right & Simple, ukazała się w maju 2011 r., wydali ją Macrogod Rec./Pagan Pub. oraz Powiększenie. Pochodzącego z niej utworu Easy and Plain można posłuchać tutaj.

WOODY ALIEN to duet założony przez Marcina Piekoszewskiego w 2000 roku w Stargardzie Szczecińskim. W 2005 wraz z pierwszym perkusistą Zbyszkiem Jasińskim wydali pierwszą debiutancką płytę „Piss and Shit and a Diamond of Perception” nakładem Every Color. Po przeprowadzce do Poznania i po odejściu z zespołu Zbyszka, Marcin poznaje Daniela Szweda, który siada za perkusją. W 2008 wychodzi kolejny krążek „Pee and Poo in My Favorite Loo” (Gusstaff Rec.), a następnie „Microgod” (Gusstaff Rec. 2009).

Woody Alien w basowo-perkusyjnych spazmach angażując sporą dawkę agresji dociera w okolice, gdzie jazz-core spotyka się z surowym noise'm. Zdecydowanie więcej tutaj punkowego wygaru, konsekwentnego drążenia siły przesterowanego, charczącego basu i rytmicznych kanonad punktowanych surowym, ale czasami i melodyjnym wokalem.
Największym atutem zespołu jest wierność wypracowanemu brzmieniu i potężna dawka spontanicznej energii tryskającej z basowo-perkusyjnego walca, którą Woody Alien stara się z minimalistycznej konwencji wycisnąć do ostatniej kropli. Zespół bardzo dużo koncertuje w Polsce, Czechach i Niemczech.

www.myspace.com/likewoodyalien