polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
HOOD The Lost You

HOOD
The Lost You

Krótka ep-ka, będąca zapowiedzią nowej płyty formacji Hood, która dla muzyki rockowej zrobiła znacznie więcej niż nieprzyzwoicie popularna Radiohead. Ostatni duży album Hood - "Cold House" ukazał tę grupę jako najdojrzalszych wizjonerów połączenia brzmień gitarowych z elektroniczną formułą muzyki, poruszając się po karkołomnych rejonach avant-hopu i eksperymentującej psychodelii. Współpracujący z całą masą nietuzinkowych artystów, zabierający w trasy nowe postaci nowobrzmieniowych nurtów.

Na ich nową płytę czekam osobiście z wielką niecierpliwością, gdyż w kręgu podobnego grania nie mają sobie równych, a w samej wytwórni Domino uchodzą za największy talent, co świadczy dobitnie o ich umiejętnościach.

Ep-ka "The Lost You" zawiera tytułową kompozycję, która znajdzie się na nowym krążku, a także cztery utwory dotąd niepublikowane, utrzymujące jak najbardziej wysoki poziom dotychczasowych produkcji formacji, choć trzy z nich mają raczej charakter ciekawostek niż innowacyjnych rozwiązań chłopców z Hood. Najbardziej porywający z całej ep-ki okazuje się za to zamykający ją track "Over the Land Over the Sea", będący remixem kompozycji "Thunder". Track ten najcelniej oddaje ducha poszukiwań muzycznych zespołu, z nawiązaniem do genialnego flirtu z estetyką avant-hopu i współpracą z przedstawicielami tria cLOUDDEAD (w remiksie tym zresztą wykorzystano gardłowe dźwięki Dose One). Wydawnictwo raczej dla fanów - prawdziwe uderzenie objawi się zapewne na longplayu.

[Tomek Doksa]