polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
Hey!Tonal s/t

Hey!Tonal
s/t

Hey!Tonal to skład, w którym udzielają się weterani wcześniej aktywni w wielu muzycznych składach jak chociażby Joan of Arc, Maps & Atlases, Sweep The Leg Johnny, Talibam! czy Storm & Strees. Wpływy tych kapel wyraźnie odbijają się echem w hardcore’owym i mathrockowym brzmieniu tego zespołu.
Tak jak na dwóch albumach ostatniej wymienionej wyżej grupy, tak i na debiutanckim krążku Hey!Tonal głównym rozgrywającym jest Kevin Shea. Jego perkusja, nagrana jako pierwsza pełni funkcję szkieletu kompozycji na płycie. Do niej kolejno dochodzą hardcore’owe riffy pełne matematycznej precyzji, ale często są to bardzo minimalistyczne zagrania na gitarach rodem spod znaku Xiu Xiu czy Battles.
Shea rewelacyjnie serwuje intensywne i agresywne rytmy na bębnach. Z drugiej strony jednak zachwyca niestrukturalnymi partiami bębnów, którymi nie tak daleko do free-jazowych improwizacji, zarówno w momentach muzycznej kakofonii jak i przy bardziej melodycznych kawałkach. Hey!Tonal jest z jednej strony totalnie zautomatyzowanym zespołem, a z drugiej pełno tu muzycznej „samowolki” z powodu której muzycy zdają się nierzadko odpływać w totalnie rozimprowizowane rejony. Jednak wszystko jest tu od początku do końca zaplanowane. Smaku dodaje taneczne brzmienie niektórych utworów, co dopełnia obraz tego wspaniałego wydawictwa.

[Jakub Knera]