polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
Antigama wywiad z Sebastianem Rokickim

Antigama
wywiad z Sebastianem Rokickim

Antigama istnieje na muzycznej scenie już pięć lat. To doskonały powód, aby szerzej przedstawić ten nietuzinkowy zespół czytelnikom PopUp Magazine. Recenzję ostatniej płyty mogliście przeczytać w poprzednim numerze, teraz trochę informacji ogólnych. Wszelkie sprawy naświetlił gitarzysta Sebastian Rokicki.

"Zeroland"
...czyli trzecia krucjata w imię hałasu


Nie mamy jakichś specjalnych oczekiwań względem tej produkcji. Po prostu jako ANTIGAMA nagraliśmy naszą kolejną płytę. Oczywiście cieszą nas sygnały dochodzące z zewnątrz, pozytywne recenzje i komentarze na jej temat. Najważniejsza jest dla nas osobista satysfakcja z nagrania "Zeroland", materiału niezbyt łatwego w odbiorze i stąd potrzebującego więcej czasu na zrozumienie, rozgryzienie go w całości.

Płyta powstawała spokojnie przez około sześć miesięcy. Materiał był zrobiony w większości przeze mnie i Siwego, to praktycznie standard u nas Spotykamy się ze sobą często, stąd mieliśmy więcej czasu na dopracowanie wszystkich szczegółów. Każdy z nas miał swój duży udział na tej płycie, więc "Zeroland" jest w przeważającej większości dziełem zespołowym. Samo nagranie muzyki trwało bardzo krótko. Więcej czasu zajęło nagranie wokali przez Łukasza w jego domowym studio. Materiał powędrował później do Szymona, który zajął się finalnym miksem i masteringiem "Zeroland".

Szymon w studio staje się zwykle piątym członkiem tego zespołu. To już tradycja, że zawsze coś u nas nagrywa, bo jest doskonałym realizatorem, gitarzystą i przyjacielem. Na pewno wpłynął on mocno jako dźwiękowiec na ostateczny kształt tej płyty. Jeśli chodzi o aranżacje, to raczej nasza działka.

Mitch Harris
...czyli zamiana gitary na reżyserskie krzesło


Mitch jest ostatnio bardzo zajętym człowiekiem, a to ze względu na jego obowiązki w Napalm Death. Mam nadzieje, że wszystkie sprawy związane z video do "Sorry" ruszą mocniej na początku przyszłego roku i wtedy będę mógł powiedzieć ci coś więcej. Jest pewna koncepcja na video, ale te kwestie są jeszcze na etapie tworzenia, więc pozostawmy to na razie w tajemnicy. Efekt końcowy będzie można zobaczyć na stronie www i CD - mam nadzieję, że już niebawem.

Koncerty
...czyli tegoroczne uderzenia i zapowiadane naloty


Koncerty z Catheter były bardzo fajne, szczególnie koncert w Warszawie był bardzo miłym podsumowaniem tej trasy. Publika dopisała, organizacja była bez zastrzeżeń - nie było jakiegokolwiek powodu do niepokoju czy niezadowolenia. Nasi przyjaciele z Catheter byli bardzo zadowoleni z przyjęcia, jakie zgotowała im polska publiczność. Tegoroczne "Grind Manifesto" było bardzo udanym przedsięwzięciem dla nas wszystkich - zespołów, organizatorów i publiczności. Jeśli chodzi o zagraniczne koncerty, planujemy małą trasę w Niemczech na przełomie marca i kwietnia 2006. Koncerty są już potwierdzone, więc na pewno na nie pojedziemy. Co będzie dalej nie wiem, być może spróbujemy zorganizować jakiś mały tour promujący "Zeroland" w Europie - pracujemy nad tym.

Internet
...czyli transformacja na łączach


Nasza strona internetowa jest wciąż w przebudowie. Prawdopodobnie w przyszłym roku powstanie zupełnie nowa, odświeżona strona www Antigama, która będzie na poziomie tej pierwszej, bardziej atrakcyjnej w swej formie wizualnej i treści. Obecna strona działa na zasadzie stricte informacyjnej, czyli newsy, recenzje, wszystko to, co dzieje się na bieżąco z zespołem. Ta ascetyczna, jak stwierdziłeś, forma obecnej strony całkiem nam się podoba, bo mimo wszystko dość dobrze spełnia swoją rolę.

Single, splity, winyle
...czyli Clint Eastwood o niekontrolowanym hałasie


Większość propozycji na splity nadchodzi z zewnątrz. Forma takich wydawnictw bardzo nam się podoba, bo działa w starym dobrym duchu D.I.Y. "East Clintwood" był zrobiony całkowicie przez nas samych, tzn. materiał, samo nagranie, mixy, etc. Nagraliśmy to w 2003, zaraz przed sesją "Discomfort". Na płycie znajduje się mnóstwo mieszanego materiału, tzn. kilka regularnych utworów przeplatanych niekontrolowanym hałasem, dronami, ambientem, psychedelic, noise. To bardzo eksperymentalna produkcja i cieszę się, że udało nam się coś takiego nagrać.

Jeśli chodzi o nowości, to split 7"EP z Circle Of Dead Children powinien ukazać się w pierwszym kwartale 2006 roku. Na stronie Antigama będą 2-3 utwory, które będziemy nagrywać jeszcze w tym miesiącu w "Studio X", oczywiście z Szymonem za gałkami. Wydawcą jest Haunted Hotel Records z USA.

Wytwórnie płytowe
...czyli jak jeść chleb z kilku pieców


Szczerze mówiąc to nie zastanawialiśmy się zbytnio nad tym, w jakiej wytwórni będziemy i jak długo w niej będziemy. Obecnie wydajemy swoje płyty regularnie w Selfmadegod Records, ale mamy zielone światło na współpracę z innymi wytwórniami. Dzięki takiemu układowi więcej ludzi ma możliwość dotarcia do naszej muzyki i to liczy się dla nas najbardziej. Nie twierdzę, że przyjmujemy wszystkie propozycje, ale mamy takie szczęście, że raczej trafiają nam się ciekawe oferty, których nie odrzucamy. Przy wyborze wydawcy najważniejszą sprawą jest właściwe traktowanie zespołu, opieka nad nim i jednocześnie solidna dystrybucja. Karol z Selfmadegod spełnia wszystkie te warunki, a dodatkowo jest naszym serdecznym przyjacielem, więc cieszymy się z takiego układu spraw. Zawdzięczamy mu naprawdę wiele i mam nadzieję, że nasza współpraca potoczy się w jeszcze lepszym kierunku niż do tej pory.

"Relapse Single Series"
...czyli początek drogi do amerykańskiej świątyni


Podpisaliśmy deal z Relapse Records na wydanie vinylowego split 7"EP oraz jednego niepublikowanego utworu na kompilację CD. Relapse już od dawna było zainteresowane naszymi poczynaniami. Pracują tam ludzie, którym nasza muzyka jest bliska, więc potoczyło się to zupełnie naturalnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi, że wydamy coś dla nich. Na razie jest zbyt wcześnie na to, żebym zdradzał szczegóły dotyczące tego wydawnictwa, na pewno będzie to coś specjalnego z naszej strony. Nie mam pojęcia jak dalej potoczą się nasze losy i czy wydamy dla nich coś więcej. Na razie cieszymy się z tego, co mamy, bo jest to dla naszego zespołu duża nobilitacja znaleźć się w tak doborowym towarzystwie i w takiej wytwórni. Premiera zapowiadana jest na wiosnę 2006 roku.

(foto: selfmadegod)

skład:
Łukasz Myszkowski - vocals
Sebastian Rokicki - guitars
Michał Pietrasik - bass
Krzysztof Bentkowski - drums

dyskografia:
"Sweet Little Single" promo MCD
"Intellect Made Us Blind" CD
split CD w/JAN AG
"Promo 2003" promo MCD
split CD-R w/DERANGED INSANE
split tape w/ELYSIUM
split CD w/OPEN WOUND
3way split CD w/THIRD DEGREE & HERMAN RAREBELL
split 7" w/BASTARD SAINTS
"Discomfort" CD/LP
"Zeroland" CD

www.antigama.com
www.myspace.com/antigama
www.purevolume.com/antigama
www.selfmadegod.com

[Marc!n Ratyński]

artykuły o Antigama w popupmusic

recenzje Antigama w popupmusic