polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
Zu, Jesu, Shrinebuilder, Kylesa, Mouth of the Architect, Esoteric, Year of No Light, Yakuza, Tesseract, The Mount Fuji Doomjazz Corporation, Bong-Ra, Kasan, Altar of Plagues, Time to Burn, Black Shape of Nexus, Comity, Khuda, Drumcorps,  Helen Money ASYMMETRY FESTIVAL 2010

ASYMMETRY FESTIVAL 2010

ASYMMETRY FESTIVAL 2010 (edycja II)
stoner | doom | sludge | avant| post-rock | experimental | drone | jazzcore | ambient | breakcore| etc

09.04–02.05.2010 @Firlej, Wrocław

LINE-UP

09.04 - NEURO MUSIC CONTEST featuring special guests - Jarboe, Nachtmysium
29.04 - The Mount Fuji Doomjazz Corporation, Zu, Bong-Ra, Drumcorps
30.04 - Shrinebuilder, Secret Chiefs 3, Kylesa, Year of no Light, Altar of Plague, Khuda, Dark Castle
01.05 - Jesu, Black Shape of Nexus, Tesseract, Time to Burn, Kasan
02.05 - Esoteric, Mouth of the Architect, Yakuza, Necro Deathmort, Helen Money, Comity
03.05 - EZ3kiel @ Wrocławska Fontanna przy Pergoli

BILETY
Cena karnetu na 3 dni festiwalu (30.04 + 01.05 + 02.05) wynosi 220pln, (w sprzedaży od 18.11.2009 - 15.02.2010). Bilety jednodniowe w tych samych terminach kosztują 90 pln i będą dostępne w sprzedaży od (15.02.2010). Cena biletu na dzień 29.04.2010 zostanie podana wkrótce. Karnety i bilety będą dostępne poprzez następujące sieci sprzedaży: www.eventim.pl | www.ticketpro.pl | www.ticketportal.pl. Goście z zagranicy mogą skorzystać ze wskazówek dotyczących dystrybucji biletów poza Polską, które znajdują się pod linkiem: http://www.asymmetryfestival.pl/asymmetry2010/en/tickets.html

Ośrodek Działań Artystycznych FIRLEJ we Wrocławiu zaprasza na drugą edycję Asymmetry Festival. Projekt ten będzie prezentował i promował poszukiwania formalne w muzyce rockowej, elektronicznej i eksperymentalnej. Na scenie Firleja wystąpi około 27 projektów z całego świata. Potwierdzonymi gwiazdami tegorocznej edycji są Jesu, Zu, Shrinebuilder, Kylesa, Mouth of the Architect, Esoteric, Year of No Light, Yakuza, Tesseract, The Mount Fuji Doomjazz Corporation, Bong-Ra, Kasan, Altar of Plagues, Time to Burn, Black Shape of Nexus, Comity, Khuda, Drumcorps oraz Helen Money. Jest to jedyny tego typu projekt w Polsce. 

Od początku ideą festiwalu jest mieszanie różnych gatunków muzycznych na jednej scenie. W porównaniu do zeszłorocznej edycji, repertuar Asymmetry Festival 2010 będzie jeszcze bardziej rozpięty gatunkowo. Pojawia się m.in. projekty spod znaku elektroniki, ambientu, free-jazzu, breakcore i szeroko pojętej awangardy muzycznej. Kolejną zmianą jest skumulowanie głównej części festiwalu do 3 dni, które w tym roku wypadają podczas majowego, długiego weekendu.

Festiwalowi będą towarzyszyły imprezy dodatkowe. Jedną z nich jest nieodłączny element Asymmetry -   międzynarodowy konkurs  „Neuro Music”, w którym zespoły muzyczne mogą wygrać m.in. sfinansowanie sesji nagraniowej oraz występ podczas festiwalu. Kolejnym wydarzeniem będzie Before Party, które odbędzie się na tydzień przed główną częścią festiwalu.

Podobnie jak w zeszłym roku, organizatorzy zadbali o gości spoza Wrocławia, którzy będą mogli liczyć na preferencyjne ceny w wybranych obiektach noclegowych we Wrocławiu (hostele, hotele, apartamenty). Karnet Asymmetry Festival będzie uprawniał również do bezpłatnych wstępów do wielu miejsc kultury i rekreacji.

Większość koncertów Asymmetry Festival 2010 odbędzie się na scenie organizatora – wrocławskiego klubu Firlej, który od kilku lat jest swoistą „mekką” dla fanów muzyki awangardowej, szczególnie z obszarów sceny post-rockowej, post-metalowej, jak i free-jazzu. Planowane są jednak koncerty w dodatkowych, zaprzyjaźnionych klubach muzycznych i placówkach kultury.

LINKI:
http://www.asymmetryfestival.pl/
http://www.myspace.com/asymmetrypl
http://www.firlej.wroc.pl/index.php
http://www.asymmetry.pl/